Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jezte zdravě..

4. 12. 2008

Jezte správně, jezte zdravě, jezte...

 

Ačkoliv žijeme v blahobytu, stále více lidí trpí nesprávnou výživou. Zušlechtěné potraviny, jako jsou cukr a bílá mouka, hodně masa, tuků a alkoholu, nás sice bohatě zásobují kaloriemi, ale životně důležité vitaminy, minerální látky a stopové prvky přicházejí zkrátka.

Musíme proto změnit své stravovací návyky.

 

Ve výživě existuje velký počet doporučení. Definitivní, pro všechny lidi platná pravda však neexistuje. Na to je jídlo a pití příliš individuální záležitostí.

Naše výživa souvisí s naším tělesným, duchovním a duševním zdravím.

Určuje náš vzhled, zdraví, energii, kondici i životní naděje.

 

Platí pravidlo: „Žijete tak, jak spíte“ a myslím si, že to samé by se dalo říct i o stravě. Mám dojem, že u stravování to platí dvojnásob.

Nemyslím tím, abychom si uvědomili, jestli žijeme nízkotučně nebo ne. Jsou i jiné faktory, které se mohou zkoumat. Například zda jíme (žijeme) vydatně, pestře, jednotvárně, prostě zdravě..

 

Mnoho lidí spojuje změnu výživy s dietou a následně s odříkáním všeho, co je chutné.

Všude koluje myšlenka, že co je zdravé, není dobré. Může tomu být naopak. Stačí si jen zvyknout. Teprve potom vám bude dělat zdravá strava radost a pocit uspokojení.

Smysluplná výživa však vychází z potřeb jednotlivců a vždy přináší potěšení a požitek. Jen tak lze dosáhnout rovnováhy těla a duše..

 

Lidé mají v sobě zakódované nezdravé způsoby stravování, přitom by stačilo tak málo...

 

Mnoho z těchto ponaučení vychází z jógy a zdravého jogínského stravování, které se často považuje za laktovegetariánské.

 

Pro jogíny je tělo chrámem duše, a proto nesou zodpovědnost za svůj zdravotní stav.

Jsou přesvědčeni, že se člověk musí během jídla nacházet v dobrém psychickém rozpoložení.

Strach, vztek, deprese a jiné nervové vypětí způsobuje přeměnu jídla na jed.

Představte si pod tímto pojmem co chcete. Věřte tomu, nebo ne. Určitě ale musíte souhlasit, že stres je škodlivý a nepříznivě působí jak na naši psychiku, tak celkové fungování těla.

 

Velmi důležitým faktem je, že lidé jí, i když právě nepociťují hlad. Jedná se především o načasovaný způsob stravování. „Je čas oběda, dám si oběd, i když moc hlad nemám“ – tak asi zní slova mnohých z nás. Jídlo bychom měli konzumovat jen opravdu tehdy, kdy máme hlad a jen do té doby, dokud nepocítíme první příznaky sytosti. Pak bychom měli jídlo odložit, přestože nemáme svou porci zdaleka dojedenou. Najíst se dosyta neznamená přejíst se, znamená to zahnat největší hlad! Pokud nepociťujete velký hlad, neměli byste sníst celou porci, kterou jste si přichystali (týká se to i samozřejmě snídaně, svačin apod.). Ale jen takovou, která vám postačí pro zahnání momentálního nevelkého hladu a pro dodržení pěti porcí stravy v pravidelných intervalech. Tělo si musí být jisté, že dostane přísun energie (ať už sebemenší) v předem stanovený čas. Stane se z toho naučený systém, který tělo jen uvítá a dopomůže vám ke zdravějšímu způsobu života a rychlejšímu spalování kalorií. Je samozřejmé, že časem snížíte velikost porcí a tím i příjem nadbytečných kalorií. Obecně platí, že by se mělo konzumovat 5 jídel denně se čtyřhodinovými intervaly - (3 hlavní jídla a dvě menší jako svačiny). Mnoho lidí je navyklých, že si třeba každou hodinu, dvě dají něco malého. Každý je svého zdraví strůjcem, ale raději bych doporučovala stravu rozdělenou do pěti částí v pravidelných intervalech. Naprosto nepřípustné je jakési uzobávání mimo tyto určené hlavní porce jídla dne. Jedná se především o sladkosti, slané pečivo, ale i další porce teplých nebo studených pokrmů, které v tomto případě slouží jako druhá, nadbytečná snídaně, svačina nebo oběd nebo večeře.

 

Velmi obvyklé je ujídání a ochutnávání při vaření. Jistě, dostatečné dochucení pokrmů je nezbytností, ale často kuchařky (i kuchaři) spořádají polovinu porce jen ochutnáváním a pojídáním „zbytků a odkrojků“. Například při chystání obložených mís, chlebíčků a jednohubek na oslavy se stává, že lidé ujídají salámy, sýry, zeleninu a jiné lahůdky, které patří na ozdobu. Když se nad tím zamyslíte zjistíte, že jde o chutě a ne hlad a potom jste navíc strašně splácaní nepotřebnými kaloriemi.

Dávejte si proto na to pozor a takových zlozvyků se vyvarujte.

Často si lidé pletou pocit hladu s žízní. Automaticky se nají, když pocítí sebemenší náznaky hladu, přitom by stačilo nepříjemný pocit zapít sklenkou vody. Častokrát se jedná o planý poplach, o signál těla, že žízní.

 

 

 

Mnoho lidí nesnídá. Nejsou zvyklí, nepociťují hlad nebo na jídlo ráno nemají chuť. Nejčastěji lidé nesnídají, protože spěchají do zaměstnání nebo školy. Zvláště pro školáky a studenty je vynechání snídaně velmi nepříznivým faktorem v rámci zdravé stravy.

Pravidelný přísun zdravých potravin s vysokou nutriční hodnotou je pro školáky důležitý pro zdravý růst, vývoj mozku, dobré soustředění ve škole a výbornou paměť při učení.

Jen málo lidí si uvědomuje, že řádnou snídaní se tělo ihned nastartuje, metabolismus se rozběhne již brzy od rána a kalorie a tuky v dalších porcích přijaté potravy během dne spaluje rychleji.

Když lidé snídani vynechávají a jejich prvním jídlem dne se stává zpravidla svačina kolem deváté, desáté hodiny dopoledne, tělu trvá, než se nastartuje a metabolismus je opožděný. A než se dostane do správné formy pro efektivní spalování tuků, je večer.

A společně s nesprávnými stravovacími návyky a kalorickými potravinami člověk zvyšuje svou tělesnou hmotnost.

Pravdivým ověřeným pravidlem je to, že ten, kdo snídá, je zdravější a štíhlejší (nemá problémy s udržením normální tělesné hmotnosti).

 

Jaká snídaně, takový den. Nepodceňujte ji.

Právě snídaně je velmi důležitá pro doplnění energie po nočním hladovění (zní to zvláštně, ale opravdu je člověk 6-8 bez přísunu potravy).

Podle odborníků na výživu by snídaně měla tvořit 20-25% denního příjmu energie.

Měli bychom konzumovat lehké, ale výživné a nutričně velmi bohaté potraviny.

Velmi vhodné jsou jogurty, mléko s cereáliemi nebo müsli, sýry, zakysané mléčné výrobky, ovoce, zelenina, celozrnné pečivo.

Naprosto nevhodnou formou snídaně je konzumace párků, klobás, salámů, paštik nebo dokonce mas, zabíjačkových pochoutek a zbylých omáček a gulášů od obědaJ.

Ale to si musí každý srovnat v hlavě sám. Do zdravé stravy a zdravého životního stylu nelze nutit. Člověk musí chtít žít zdravě a změnit dosavadní návyky stravy a života k lepšímu.

 

 

Nelze nutit sebe nebo dokonce někoho jiného ke změně svého jídelníčku či k pravidelnému pohybu. Nemá to logiku. Můžete se přemáhat jak chcete, můžete s odporem polykat kila meruňkového müsli, ale pokud nebudete OPRAVDU chtít zdravě žít, stejně brzy sklouznete k nugátovým koblihám k snídani, jak jste byli zvyklí doposud. A pohyb? Pokud se vám nechce, klidně si místo třiceti sklapovaček dáte večer u televize balení máslových sušenek..

Člověk by si měl ujasnit, jestli opravdu stojí o zlepšení svého zdravotního stavu změnou dosavadních stravovacích návyků. Jestli to myslí skutečně vážně. Pokud ano, určitě mu nebude dělat problém, dodržovat režim přijímání potravy (5x denně po 4 hodinových intervalech). Ze začátku může být přechod na odlišný způsob stravování nepříjemný, můžete pociťovat hlad. Ale vytrvejte, tělo si na nový režim poměrně brzy zvykne, a pak už se můžete jen radovat z dobrého pocitu, že jste udělali něco dobrého pro své zdraví a lepší fyzický i psychický stav.

Je velmi důležité, abyste při přechodu na nový způsob přijímání potravy nepodceňovali své předešlé návyky (možná jste byli zvyklí přijímat větší množství potravy, než bylo nutné). Je velice zcestné připravovat si malé porce v domnění, že vám budou stačit a vy se najíte až za čtyři hodiny. S největší pravděpodobností budete mít hlad. A ne malý. V takovém případě se jedná o chybu z hlediska vašeho rozvrstvení stravy.

Při výběru potravin byste měli dbát hlavně na dostatečnou nutriční hodnotu produktů.

Měli byste si promyslet, jestli vás to, co jste si na snídani připravili opravdu zasytí na dlouhé čtyři hodiny bez jídla.

Například na snídani je vhodné müsli, ovoce, zelenina – obsahují vlákninu, která ve střevech zvětší svůj objem a tím zajistí pocit sytosti na delší dobu. To vám mastná klobása nebo kobliha s pudinkovým krémem nezajistí (jak sytící účinek, tak vhodnou součást potravy běžného dne).

 

Velmi důležitým faktorem pro zdravé stravování je i důkladné žvýkání a zpracování potravy. V dnešním světě nemají lidé na jídlo dostatek času, proto jedí ve spěchu a většinou nezdravá, kalorická jídla. Vhodné je udělat si na přípravu pokrmu čas, vložit do vaření jistou fantazii, aby se strava nestala nudnou a jednotvárnou.

Pokrm by se měl konzumovat nejméně 20 minut, ale je velmi těžké si takový fakt představit.

Velká většina z nás je zvyklá zhltnout oběd v pěti minutách, přitom žvýkání je velmi důležité pro řádné zpracování potravy, působení enzymů (zejména ptyalin, který štěpí škrob) a následné nezatěžování žaludku se zpracováním velkých kusů jídla. Některé druhy potravin (např. luštěniny) doslova vyžadují řádné rozkousání a zpracování potravy. Při uspěchané konzumaci se nevstřebají důležité vitaminy a minerály, které obsahují.

Z uspěchané konzumace jídla se mohou stát vážné zdravotní problémy, např. žaludeční vředy.

Důkladné rozkousání potravy zajišťuje snadnější zpracování tráveniny v žaludku a lepší zažívání.

 

Lidé jsou zvyklí konzumovat slané pečivo, brambůrky a solené oříšky například večer u televize. Tím do sebe zbytečně dostávají velké množství tuků a solí.

Oříšky jsou velmi zdravé, obsahují mnoho vitaminů, ale měly by se v ohledu na množství tuků v nich obsažených, konzumovat omezeně. Brambůrky by se měly přestat jíst úplně. Jako ostatní nezdravé potraviny nám nedodávají žádné výživové látky, které by byly našemu tělu nějak prospěšné, ale naopak. Zatěžují organismus zbytečnými solemi a kaloriemi skrytými v tucích. Tyto pochoutky bychom měly omezit nebo ze svého jídelníčku vyřadit úplně.

 

Další důležitou roli ve stravování hraje dostatečný pitný režim.

V dnešní době je velká většina z nás navyklá na sladké limonády, sirupy a džusy, které organismus zatěžují zbytečným přísunem cukru.

Nevhodné je i časté pití kávy a čajů. Káva odvodňuje, takže bychom měly po konzumaci kávy chybějící množství doplnit sklenkou neperlivé vody.

Nejvhodnější na pití je čistá, neperlivá, neslazená voda, které bychom měli vypít 2-3 litry denně. Mnoho lidí si takové množství nedovede představit, ale pokud si na správný pitný režim navyknou, zjistí, že to příznivě ovlivnilo fungování celého jejich organismu.

Dostatek čisté vody podporuje vyplavování toxinů z těla a dále pak rozvádění látek z potravy, ať už se jedná o bílkoviny, tuky a cukry nebo vitaminy a minerály.

Vodu můžeme obden zaměnit za neslazené bylinné nebo ovocné čaje.

Velmi dobrou kontrolou pitného režimu je, že nebudete pít po sklenkách, mohli byste ztratit systém ve vypitém množství vody. Pokud máte s příjmem tekutin problémy, měli byste si ze začátku dávat na přijímání dostatečného množství tekutin pozor.

Velmi vhodné je připravit si velkou láhev (1,5 litru), tak budete mít neustále kontrolu v přijatých tekutinách.

Dobrým návykem se může stát trik, že jakmile tekutiny vyloučíte, doplníte je sklenkou (2,5 dcl) čisté vody. Tak budete mít pod kontrolou stálou hladinu hydratace v těle.

 

V dnešní době lidé velmi často zapomínají pít a když už se napijí, jedná se především o sladké limonády a džusy, které žízeň neuhasí a přináší do těla další cukry nebo o velké množství kávy, která tělo ještě více dehydratuje.

 

Je velmi důležité si uvědomit, že na uhašení žízně je nejvhodnější právě voda.

Lidé často zbytečně konzumují džusy nebo mléko jako náhražku běžného pravidelného pitného režimu.

Ale pozor: džus i mléko se řadí jako potravina, obsahují totiž výživovou hodnotu, proto by se neměly konzumovat na zahnání žízně,ale jako doplněk např. snídaně nebo svačiny.

 

Velmi důležitou poznámkou, která by neměla být opomenuta je fakt, který ukazuje na to, jak štíhlí lidé hřeší na svůj tělesný stav. Mnoho štíhlých lidí konzumuje nadbytek velmi tučných a sladkých jídel, protože to nijak neohrozí jejich tělesné proporce.

Ale pozor! Zdraví není ve štíhlé postavě, zdraví neznamená obdivuhodné proporce postavy.

I když jste štíhlí, měli byste si dávat velký pozor na to, jaké potraviny konzumujete.

Civilizační choroby jako vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol nebo cukrovka vás s vysokou pravděpodobností mohou postihnout, i když nejste zrovna otylí.

 

Zdravá strava znamená velmi mnoho, proto bychom neměli zapomínat na správné složení potravy, i když si kalorické prohřešky můžeme dovolit, bez strachu, že by to nějak ohrozilo naši jinak bezchybnou postavu.

Proto by i štíhlí lidé neměli zapomínat na zdravou stravu plnou čerstvé zeleniny a ovoce, luštěnin, vajec, mléka s velkým množstvím vitaminů a minerálů, které by jinak v nezdravé stravě často postrádali..

 

 

Zdraví není jen v zevnějšku, ale hlavně v pozitivním pocitu vyrovnání těla i mysli, v pocitu zdraví..

 

Pamatujte, že prevence je snadnější než léčba..

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář